هاست خوب دارای چند ویژگی است:

زمان بالا بودن سرور

داشتن تنوع ارتباط‌های اينترنتی در شركت‌های ميزبان (محل استقرار سرورها) نكته مهمی است كه بايد آن را رعایت کرد. تعداد ارتباط‌های اينترنتی با اندازه و سرعت سرورها رابطه مستقیم دارد. پس هرچه تعداد ارتباط بیشتر باشد، اندازه و سرعت سرورها بیشتر می‌شود. با قطع شدن احتمالی يك ارتباط اينترنتی، سرور و سايت شما همچنان ارتباط خود با اينترنت را برقرار مي‌بيند و بالا خواهد بود.

اکثر سرور شركت‌های ايرانی در خارج از ايران است، برای محل استقرار سرورها مصداق دارد. در كشورهای پيشرفته شرکت‌هایی وجود دارند كه به صورت حرفه‌ای و تخصصی در زمینه تامين اماكنی که خصوصیات لازم برای استقرار سرور‌های میزبان را داشته باشد، فعالیت دارند، به این مکان‌ها مراکز داده می‌گویند‌.

پهنای باند سرور

یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی که تاثیر بسیار چشم‌گیری در میزان قابل دسترسی بودن سایت دارد، پهنای باند سرور می‌باشد.

اکثر شركت‌ها براي اين كه بتوانند به درستی از پهنای باندی كه در اختيار دارند استفاده کنند، کاربران سایت را محدود به استفاده از پهنای باند معينی در ماه مي‌كنند.

 

عده کمی از شركت‌ها ادعا مي‌كنند كه دارای پهنای باند نامحدودی هستند؛ اما باید به شما گفت که این صحبت کاملا غير واقعی است. چرا که هيچ شركتی توانایی این که پهنای باند نامحدود را در اختيار مشتریان قرار دهد را ندارد؛ و این گفته فقط جنبه تبلیغاتی دارد.‌ اما این درست است كه عده‌ای از شركت‌ها از پهنای باند قابل توسعه استفاده مي‌كنند. مزیت خیلی عالی اين سرويس، اين است که فعاليت سرور هیچ وقت متوقف نمي‌شود و می‌توانید برای افزایش پهنای باند، مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. پهنای باند سرورهای HataMo، از معتبرترین مراکز اینترنت بین المللی تهیه می‌شوند و همیشه بیش از دو برابر مقدار نیاز، پهنای باند پیش‌بینی می‌شود.

حفاظت در برابر قطعی برق

حفاظت در برابر قطعی برق، پارامتر مهم دیگری است که باید به آن پرداخت، با توجه به این که در خارج از کشور، به خصوص در مراكز، داده‌هایی در كشورهای اروپايی و آمريكايی قرار دارند، احتمال قطعی برق كمتر از 5% است، ولی باز هم باتری و ژنراتور‌های برق تعبیه شده است تا سایت همیشه در دسترس باشد.

حفاظت در برابر بلايای طبيعی

با این که هیچ وقت نمی‌توان بلايای طبيعی را پیش بینی کرد، اما براي مدیر يك سايت تجاری، حتی این که محل نگهداری سرورها در چه وضعيتی است مهم می‌باشد. طبیعتاً متخصصان مراكز داده، ‌با توجه به علمی که در این موضوع دارند، در هنگام ساخت محل‌های ذخیره سرورها، به اين مسائل توجه می‌کنند.

خدمات پشتيبانی

ارائه دادن خدمات پشتيبانی در طول ۲۴ ساعت روز، يک شعار تبلیغاتی است.‌ اين ویژگی را نبايد كم اهميت جلوه داد، یکی از مهم‌ترين اصل در انتخاب شركت، هاست مناسب و میزان پشتیبانی شركت از مشتریان خود است. می‌توان از سایر مشتریان شرکت، در مورد پشتیبانی مشورت گرفت؛ تا از پشتیبانی با کیفیت شرکت، مطمئن شوید.

زمان پاسخگويی

اکثر شرکت‌های میزبان، علاوه بر خدمات پشتیبانی تلفنی، از طریق الکترونیکی نیز به خدمات پشتیبانی مشغول هستند. با انجام به موقع و صحیح این پشتیبانی‌‌، می‌توان راه مناسبی برای حل مشکلات مشتریان فراهم آورد. مي‌توانيد برای امتحان پشتیبانی الکترونیک یک سایت، يك نامه الكترونيكی به متخصصین شركت ارسال کنید يا حتی  از طريق وب‌سايت همان شركت، يك نامه به بخش پشتيبانی بفرستيد.

تنوع خدمات

تنوع خدماتی که یک شرکت ارائه می‌دهد یک پارامتر مهم برای مشتریان محسوب می‌شود. طبیعتاً هرچه تنوع خدماتی بیشتر باشد، مشتری در انتخاب سرویس برای سایت خود، کم‌تر مکث می‌کند. علاوه بر آن، تنوع قیمت بسته‌ها نیز عامل مهمی در تعیین میزان فروش است.

ميزان امنيت سرور

از نظر سایت‌ها امنیت سرور های هاست Download بسیار مهم است، وجود سرورهای مجزای مخصوص برای هر سرويس، وجود نرم افزارهای ضد ويروس، مدت زمان عكس العمل بعد از حملات احتمالی هکرها، سیاست‌های مقابله با هکر‌ها، تنظیمات سرور‌ها و وجود Firewall جزء ویژگی‌هایی است که باعث افزایش امنیت سایت می‌شوند، هیچ شرکتی نمی‌تواند به شما بگوید که نمی‌توان هیچ وقت به سایت شما حمله کرد.