یکی از کار هایی که باعث افزایش امنیت سایت شما می شود، فعال سازی تایید دو مرحله ای وردپرس برای ورود به مدیریت است؛ با فعال کردن این مورد، تمامی افراد برای ورود به پنل مدیریت سایت، باید علاوه بر رمز اصلی از رمز امنیتی هم استفاده کنند.

فعال سازی تایید دو مرحله ای وردپرس

به طور کلی، چند روش برای فعال سازی تایید دو مرحله ای وجود دارد که در این مقاله به روش اصلی آن می پردازیم؛ در این روش، شما با کمک افزونه Google Authenticator تایید دو مرحله ای وردپرس را فعال خواهید کرد.

افزونه گوگل آتنتیکیتور یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرسی به حساب می آید و مدیران وبسایت‌ های زیادی از آن برای تقویت امنیت سایت خود استفاده می کنند.

مقایسه هاست وردپرس ایران با خارج

فعال سازی افزونه Google Authenticator برای تایید دو مرحله ای وردپرس

برای فعال سازی این افزونه، ابتدا به پنل مدیریتی وبسایت خود در وردپرس وارد شوید؛ سپس به قسمت افزونه ها و بخش افزودن افزونه مراجعه کنید و در قسمتی که مخصوص جستجو کردن نام افزونه ها است، نام افزونه Google Authenticator را سرچ کنید.

بعد از سرچ، این افزونه نمایش داده خواهد شد که باید آن را نصب نمایید؛ بعد از نصب، بخشی که گوگل آتنتیکیتور نام دارد، به قسمت تنظیمات پیشخوان افزوده می شود.

وقتی که بر روی آن کلیک کنید، به صفحه ای وارد می شوید که می توانید نقش های مختلف (ادمین اصلی، ادیتور، نویسنده و ...) را برای استفاده از ورود دو مرحله ای تعیین کنید؛ در این قسمت نقش های دلخواه خود را با زدن تیک کنار نقش ها، انتخاب خواهید کرد.

سپس بر روی ذخیره تغییرات بزنید تا تغییرات اعمال شده، ثبت شوند؛ سپس به قسمت کاربران و شناسنامه مراجعه کنید. در این صفحه گزینه ای را با نام فعال مشاهده خواهید کرد که باید تیک آن را فعال کنید.

در پایین گزینه فعال، گزینه ای به اسم حالت راحت وجود دارد که با فعال کردن تیک آن، به نقش های تعیین شده حدودا 4 دقیقه فرصت برای احراز هویتشان فرصت خواهید داد.

بخش سوم در این صفحه، توضیح نام دارد که پیشنهاد می شود در آن آدرس وبسایت خود را وارد کنید؛ البته توجه داشته باشید که این مورد به صورت خودکار و پیشفرض در کادر مقابل نوشته شده است.

بخش آخر هم راز نام دارد که در کادر مقابل آن یک کد نوشته شده است؛ شما باید این کد را در برنامه Google Authenticator بزنید. گزینه کیو آر کد (QR Code) هم در همین قسمت وجود دارد که به شما کمک می کند تا با این کد وارد برنامه شوید.

نصب نرم افزار Google Authenticator برای تایید دو مرحله ای وردپرس

زمانی که کار های گفته شده در بالا را انجام دادید، اقدام به نصب برنامه Google Authenticator بر روی گوشی خود کنید؛ سپس وارد برنامه شوید و بر روی علامت + که در پایین صفحه سمت راست قرار دارد بزنید و کدی که از قبل داشتید را در آن قسمت وارد کنید.

بعد از وارد کردن کد در این برنامه، از پنل مدیریت سایت خود خارج شوید و دوباره به پنل ورودی بخش مدیریت مراجعه کنید؛ در این لحظه مشاهده می کنید که یک فیلد سوم هم در صفحه وجود دارد که مربوط به کد احراز هویت گوگل است.

 به همین راحتی و در زمان کوتاه، اقدام به فعال سازی تایید دو مرحله ای وردپرس برای ورود به مدیریت کرده اید؛ امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.